Вісла

Вісла - курортне польське місто майже дванадцятитисячне населення якого задіяно переважно в туристичній сфері. «Однофамільцем» знаменитої річки він став з поважної причини - саме тут знаходяться витоки двох скромних річок злиття яких утворює повноводну Віслу. Не дивно що однокорінні назви рясніють у цих місцях: місто - Вісла річки - Чорна і Біла Шибанки.


Курортна історія Вісли минає з XIX століття. Польські письменники обираючи усамітнені та колоритні місця для вільного парування своєї творчої фантазії звернули увагу на звучну назву чарівного у своїй провінційності містечка. Віддавали данину місцевій пишноті багато польських письменників серед яких блищать імена Болеслава Пруса Марії Конопницької Владислава Реймонта. Додатковою приманкою для цих володарів дум був оригінальний місцевий діалект, що рясніє старопольськими словами.


Малохарактерна на п'ятнадцятикілометровій долині для здибленого рельєфу Сілезьких Бескид поблизу Словацького та Чеського кордонів місто пишається репутацією перлини Бескидів. Перетворення Вісли з провінційного захолустя на міжнародний туристичний і гірськолижний курорт почалося у «відлиги» шістдесяті минулого століття. Пансіонати своєї авангардної за тих часів архітектурою шокували адептів суворої функціональності а серйозні інвестиційні програми стимулюючі туризм перетворили Віслу на великий гірськолижний і ландшафтний курорт забезпечивши йому в 1962 році статус міста.

За рамками гірськолижного сезону Вісла приваблює туристів пішохідними стежками, оточеними красивими пейзажами. Гірське повітря, щедро просочене ароматами трав, вражає кришталевою прозорістю. Саме місто має спокійну задумливість (ностальгічну - восени, обнадійливу - навесні), супутню неспішним прогулянкам.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND