Вісбю

Вісбю - адміністративний центр Готланда - лена розташованого на острові з такою ж назвою. Вісбю вважається найбільш збереженим середньовічним містом на території Скандинавії є великим туристичним центром і володіє статусом об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У XIII-XV століттях Вісбю був ганзейським містом і вже тоді був важливим транспортним і торговим центром.


Неофіційна назва Вісбю - «місто троянд і руїн»: безліч прекрасних квітів на його вулицях контрастує із середньовічними руїнами. Колись у місті налічувалося близько двох десятків церков, але до теперішнього часу з них уціліла одна. У Середні століття Вісбю підпалили торговці з Любека, які оскаржували перевагу Вісбю в торгових операціях. Місто вигоріло майже повністю, і те, що не згоріло в XVI столітті (близько півтори сотні будівель), сьогодні і є головним об'єктом інтересу гостей Вісбю. Серед таких пам'яток - міська стіна довжиною близько трьох з половиною кілометрів, побудована в кінці XIII століття. Усередині неї розташована історична частина міста. Вздовж стіни стоять вартові башти, яких налічується понад сорок. Єдиний храм Вісбю, що зберігся і діє, - кафедральний собор Святого Мартіна, він був побудований на початку XIII століття, але пізніше перебудовувався. Решта церков перебувають у руїнах, їх можна побачити біля Ринкової площі (церква Святої Катерини), трохи поодаль від площі лежать руїни церков Святого Дроттена і Святого Ларса.


Історія Готланда (а вона налічує вже близько восьми тисячоліть) і Вісбю представлена в музеї старожитностей Готланда. Ювелірні прикраси, каміння з рунічними символами, археологічні знахідки, що свідчать про часи римлян і східнонімецьких племен, зберігаються в цьому музеї.

Дітей, можливо, порадує той факт, що вілла «Курка», на якій жила героїня книги Астрід Ліндгрен Пеппі Довгийчулок, також знаходиться у Вісбю. У цьому будинку зараз відкрито дитячий музей.

Щорічно в серпні на один тиждень Середньовіччя повертається у Вісбю. У цей час у місті проходить Середньовічний тиждень - великий фестиваль занурює в атмосферу часів, що пішли. На вулиці міста виходять трубадури і вуличні гімнасти на площах відкриваються середньовічні ринки де не тільки торгують але і проводять майстер-класи з різних ремесел. Звичайно в рамках фестивалю проходить і лицарський турнір і бал за правилами середньовічного етикету.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND