Вінницька область

Вінницька область розташована в центральній частині Правобережної України. Вона межує з сімома іншими українськими областями: Київській Житомирській Кіровоградській Черкаській Хмельницькій та Одеській. На південному заході Вінницької області по річці Дністер проходить державний кордон з Молдовою. Адміністративним центром регіону є місто Вінниця.


Ці краї люди почали заселяти ще в епоху палеоліту. В IX ст. тут стали селитися племена тіверців і вуличів, що входили до складу Київської Русі. Під час феодальної роздробленості Київської Русі землі перейшли до складу Галицько-Волинського князівства. У 1240 р. територією заволоділо монголо-татарське ярмо. У тому ж столітті великий литовський князь Ольгерд розбив татарське військо після чого Подільська земля стала частиною його держави. Уздовж кордонів Дикого Поля були зведені замки захищали від південних сусідів.


У 1431-1433 рр. за Поділля почалася війна між Польщею і Литвою в результаті чого Поділля було розділено між двома державами. Південно-Східна частина залишилася за Литвою а Північно-Західна - увійшла до складу Польщі і тим самим утворивши Подільське воєводство. Брацлавщина так називали Південно-Східну частину колишнього Поділля в 1566 р. перетворилася на воєводство, що складається з трьох повітів - Вінницького Брацлавського і згодом - Звенигородського. У 1793 р. внаслідок другого розділу Польщі Брацлавщина і Поділля відійшли до Російської імперії утворивши Подільську губернію. Центром її став Кам'янець а Вінниця стала повітовим містом.

Датою заснування Вінницької області є 27 лютого 1932 р. На той час область займала території сучасних Хмельницької Вінницької частини Житомирської області. До складу Вінницької області увійшли два міста (Бердичів Вінниця) і 71 район. Після утворення в 1937 р. Житомирської та Кам'янець-Подільської областей в її складі залишилося два міста підпорядкування (Вінниця і Могилів - Подільський) і 42 райони.

У липні 1941 р. в роки Другої світової війни Вінницьку область окупували німецькі та румунські війська чим завдали великої шкоди народному господарству. Після війни область активно відновлювалася і досить швидко стала лідером цукрової промисловості в СРСР. Крім того Вінниччина виділялася садівництвом овочівництвом і тваринництвом.

Вінницька область - це край високомеханізованого сільського господарства та індустрії з відчутною мінерально-сировинною та науково-виробничою базою.

Широкою популярністю у Вінницькій області користується сплав по порогах річки Південний Буг. Сильна течія на певних ділянках річки захоплює рафтерів. Крім того, на території області є невеликі гірничі освіти та кар'єри, придатні для заняття альпінізмом.

Новою формою відпочинку сьогодні є зелений туризм, а Вінниччина - це саме те місце, яке ідеально підходить для цього досить цікавого виду відпочинку. Сільські українські будинки, справжній сеновал, можливість освоїти українське національне ремесло, і це далеко не все, що може запропонувати Вінниччина.


Любителів порибалити тут чекають необхідні рибальські снасті та найчистіші водойми, багаті рибою, а на любителів поохотитися - густі ліси Вінницької області.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND