Вінківці

Вінківці - населений пункт на сході Хорватії розташований на берегах річки Босут і за сумісництвом найбільший транспортний центр цієї частини країни. Через місто проходить шосе в Сараєво з Вуковара а залізнична магістраль з'єднує його з Загребом і Белградом.


У жупанні Вуковар-Срем Винківці вважаються найбільшим містом. Крім того Винківці територіально межують з трьома річками: Савой на півдні Дравой на півночі і Дунаєм на сході. Найближчі міста - Вуковар в 20 км Жупанья - в 25 Джяково - в 20 км. Основні напрямки діяльності городян - транспорт торгівля текстильна та харчова промисловість лісопереробка.


На території сучасного міста колись існувало римське поселення в якому народилися два знаменитих римських правителі - Валент і Валентініан I. Однак поселення було знищено в результаті навали турків у XVI столітті. Під іменем Вінківці поселення знову відбудували в XVII столітті в епоху правління Габсбургів.

Бурхливий розвиток міста позначився на будівництві: у 1772 році заснована школа і завершений храм св. Івана Непомука в стилі бароко. До 1974 року завершена церква Св. Духа.

З 1920 року Вінківці входять у складі Королівства сербів хорватів і словенців майбутньої Югославії. Після проголошення незалежності Хорватії в 1991 році в місті велися запеклі бої між сербами і хорватами. Місто було частково зруйноване однак відновлення більшої частини будівель вже завершені.

Вінківці мають давню історію. Під час огляду міста варто звернути увагу на старовинні церкви - св. Івана Непомука та Святого Духа. Також збереглася церква св. Іллі споруди XII століття.

У будівлі казарм епохи Габсбургів сьогодні знаходиться міський історичний музей. Тут можна ознайомитися зі знахідками, виявленими в ході розкопок на території сучасного міста Винківці.

Щорічно в осінню пору в місті Винківці проходить етнічний фестиваль присвячений хорватському фольклору - «Вікувальацькі осені». У ці дні проводиться огляд народних танців знайомство з музикою і культурою цієї дивовижної країни.


З міста можна відправитися в одне з прилеглих міст що дозволяє розвинене транспортне сполучення в тому числі і в Сараєво.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND