Віндзор

Віндзор - невелике старовинне місто неподалік від Лондона. У першу чергу Віндзор знаменитий своїм замком - літньою резиденцією британських монархів.


Про ранню історію Віндзора не збереглося жодних документів однак археологи стверджують що люди селилися на пагорбі біля випромінювання річки ще в доісторичні часи. Перша письмова згадка про Віндзор зустрічається в Англосаксонській хроніці. Поселення тепер називається Старий Віндзор за п'ять кілометрів від сучасного Віндзора. Перший замок був побудований тут Вільгельмом Завойовником.


У Віндзорі був побудований один з перших мостів через Темзу що сприяло розвитку міста. Місто завжди було володінням корони і спочатку володіло безліччю привілеїв за які інші міста платили чималі гроші. Зокрема купецька гільдія існує у Віндзорі з початку XIII століття. Оскільки тут розташовувалася королівська резиденція то саме в Новому Віндзорі (з 1974 р. - Віндзор) селяться ювеліри виноторговці торговці пряностями дорогими тканинами та іншими предметами розкоші.

Королівський замок будувався перебудовувався і розширювався протягом багатьох століть забезпечуючи роботою не тільки місцевих жителів але і приїжджих з інших міст Англії і навіть континентальної Європи. Крім того у Віндзор стікаються паломники щоб вклонитися гробниці Генріха VI і частинці Хреста Господнього яка зберігається в каплиці Святого Георгія. Однак після Реформації Віндзор занепадає і новий підйом відбувається тільки на початку XIX століття. У 1840 році Віндзорський замок стає офіційною резиденцією королеви Вікторії. У Віндзор - а не в Лондон - приїжджають глави багатьох європейських держав для зустрічі з нею. У 1849 році в Віндзорі побудовано залізницю. Вигляд міста змінюється до невпізнання.

Незважаючи на те, що Віндзор - місто невелике, сюди приїжджає багато туристів, і місто володіє можливостями, які, як правило, характерні для великих міст. Тут два залізничних вокзали і безліч готелів різного рівня. Основна пам'ятка міста - королівський замок.

З лютого по листопад можна поїхати на екскурсію річковим трамвайчиком і помилуватися замком з води. З 2006 року в Віндзорі працює колесо огляду, яке також працює тільки в літній період.

У 1996 році в Віндзорі відкрився Леголенд - другий після данського. Незважаючи на те, що лего - дитяча іграшка, в парку буде цікаво не тільки дітям, але і дорослим.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND