Церква світу

Детальна інформація про пам'ятки. Опис, фотографії та карта з вказівкою найближчих значущих об'єктів. Назва англійською мовою - Kosciol Pokoju.


Церкви світу - дерев'яні церкви, визнані найбільшими подібними будівлями в Європі. Церкви розташовані в містах Явір і Свідниця. Будівлі були внесені до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в 2001 році.


Будівництво церков світу почалося після закінчення Тридцятирічної війни в другій половині сімнадцятого століття. Право на зведення трьох костелів було отримано лютеранами-євангелістами від імператора Фердинанда III. За його вимогами церкви можна було будувати за межами міст з недовговічних матеріалів. Були побудовані три церкви в трьох польських містах: в Яворі, Свідниці і в Глогуві. Церква в Глогуві не збереглася до наших днів.

Будівництво церкви в Свидниці почалося 1656 року під керівництвом архітектора Альбрехта фон Сабіша і теслі Андреаса Каемпера. Урочисте відкриття відбулося 24 червня 1657 року. Тринафтова базиліка складається з дерев'яного каркасу і дерев'яних колон. Центральний неф має висоту навколо15 метрів і довжину близько 44 метрів. Церква могла вмістити 7500 парафіян.

У 1852 році до 200-річчя церкви були проведені великі реставраційні роботи. Каркасна конструкція була відремонтована, з південної частини був доданий новий вестибюль. Особливу увагу було приділено відновленню картин. Церква світу в Свідниці є однією з двох збережених будівель такого роду в Європі, тому вона має величезну історичну і художню цінність.

Стелі церкви прикрашені картинами місцевих художників: «Небесний Єрусалим», «Падіння гріховного міста Вавилона», «Страшний суд» та інші.

Кафедра в стилі бароко була створена майстром Готфрідом Августом Гофманом. Сходи прикрашені сценами з Біблії: «Зійдя Святого Духа», «Голгофа» і «Рай». Різні балюстради є алегоріями Віри, Надії та Любові.

Головний вівтар був побудований на честь столітнього ювілею церкви.


COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND