Щучинський палац

Детальна інформація про пам'ятки. Опис, фотографії та карта з вказівкою найближчих значущих об'єктів.


Садиба Друцьких-Любецьких у місті Щучин - пам'ятка архітектури XIX століття, побудована в стилях бароко і класицизм.


Спочатку палац був побудований у XVIII столітті для сім'ї Сципіон дель Капмо. У 1807 році князь Франциск-Ксаверій Друцький-Любецький одружився на своїй 14-річній племінниці графині Марії Сципіон дель Кампо. Друцький-Любецький був представником одного з найбільш родовитих білоруських княжих пологів. У зрілі роки він став міністром фінансів Королівства Польського і губернатором Віленської губернії, брав участь у походах Суворова до Італії та Швейцарії.

У свій час Друцький-Любецький був послом у Франції. Ця країна зачарувала його, і він захотів побудувати палац, схожий на ті, що він бачив, у себе на батьківщині. Після контузії Франциск-Ксаверій вийшов у відставку і оселився в маєтку в Щучині.

У XIX столітті палац був перебудований на замовлення князя Друцького-Любецького архітектором Тадеушем Растворовським за зразком Малого Тріанону у Версалі, оточивши його чудовим парком.

Родині Друцьких-Любецьких палац належав до 1939 року. Під час Великої Вітчизняної війни німці влаштували в палаці госпіталь, тому він практично не постраждав. Після війни в Щучині знаходився гарнізон льотних частин, а палац став Будинком офіцерів. Після розпаду СРСР військова частина була виведена з Щучина, а нікому не потрібний чудовий палац став швидко руйнуватися.

У 2011 році почалося відновлення палацу. Його вирішили передати до районного відділу освіти для потреб підростаючого покоління Щучина. Зараз палац знаходиться на реставрації, яку планують завершити в 2013 році.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND