Садиба Добосна в Жиличах

Детальна інформація про пам'ятки. Опис, фотографії та карта з вказівкою найближчих значущих об'єктів.


Садиба Добосна в селі Жиличі була побудована в 30-ті роки XIX століття для багатого шляхтича Ігнатія Булгака. Шляхтич затіяв побудувати найкрасивіший палац у всій країні і затьмарити пишність європейських королівських резиденцій. Він найняв місцевого архітектора К. Подчашинскіса і не прогадав. Талановитий архітектор створив справжній шедевр палацово-паркового зодчества: величний палац і парк в регулярному стилі, прикрашений скульптурами і малими архітектурними формами. Величезна садиба разом з парком, садами і палацовим комплексом займала близько 100 гектар.


Перед архітектором стояло додаткове завдання: Ігнатій Булгак мав витончений музичний смак і зажадав, щоб всі приміщення відрізнялися відмінною акустикою. Також для музикантів були створені потаємні ходи, за якими вони могли проходити в різні зали, не тривожачи іменитих гостей і господарів будинку, а також особливі балкони, де непомітно для ока розміщувалися музиканти. Музика ніби лилася сама собою.

Палацово-парковий комплекс витримано в суворих традиціях класицизму. Його парадний головний корпус прикрашений шестиколонним портиком коринфського ордера. Два коротких бічних крила прикрашені портиками.

На жаль, після приходу до влади більшовиків, прекрасний палац був варварськи розграбований, в ньому розмістили радянські установи, найбільш доречною з яких була дитяча музична школа. Потрудилися тут і радянські «архітектори», які зіпсували стародавній палац вітражами на радянську тематику. На щастя, у палаці збереглася місцями внутрішня обробка.

В даний час в садибі Добосна ведеться реконструкція. По вже відремонтованому крилу можна судити, як чудовий буде палац після завершення будівельних робіт.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND