Єрихонська троянда

Єрихонська троянда з Близького Сходу. Ботанічна назва - Тіпатика ієрихонська, вона утворена від давньогрецьких слів «знову» і «жвавий». За переказами ця рослина побачила діва Марія дорогою до Єгипту і благословила його на життя вічне. Звідси ще одна назва - Єгипетська троянда.


Ця трав "яниста рослина може виростати в таких суворих умовах, де більшість рослин гине. Як виростити Єрихонську троянду і як за нею доглядати в домашніх умовах - далі в цій статті.


Особливість рослини

Життєвий цикл цієї троянди проходить дуже швидко. Пускається в ріст навесні, швидко починає цвісти і зав'язувати плоди. Квіти у неї білі, дрібні, непоказні. Насіння утворюється в стручках-коробочках.

Особливість цієї рослини в тому, що при нестачі вологи вона поступово скручується до центру і засихає, ховаючи в середині кулі плоди. Перетворившись на перекаті-поле, воно починає шукати нові місця проживання, захоплюючи з собою по дорозі такі ж клубочки.

Так вони пересуваються до тих пір, поки їх не зупинить дощ. Після поливу троянда оживає, розпрямляється, з неї висипається насіння, яке швидко проростає у вологому середовищі.

Також під час її пересування по території, ці зерна випадають, і проростають при сприятливих умовах по всьому шляху її проходження. Незабаром сіянці випускають бутони білого кольору, в яких знову зав'язується насіння, яке здатне зберігати життєздатність протягом довгого часу.

Важливо! Засушена Єрихонська троянда не оживає, а випускає з клубка насіння, яке і проростає. Проростати вони можуть, навіть перебуваючи в материнській рослині.

Її часто плутають з силагінелою лусуелістною, яка не цвіте, розмножується суперечками. Саме вона пробуджується у вологих умовах і йде на спокій при посухі. Хто ніколи не бачив, як виглядають ці клубочки в розкритому вигляді, можуть їх переплутати. Відрізнити їх можна за кореневою системою:


 • Біля катівки корінь стрижневої;
 • у силагінели мочкуватий.

Вирощування

У домашніх умовах ^ атика не дуже добре себе почуває, особливо взимку, коли батареї опалення сильно вичерпуються повітря. Їй необхідно забезпечити високу вологість. Для цього горщик з рослиною ставиться в піддон, наповнений керамзитом, камінчиками, мхом-сфагнумом. Наповнювачі постійно зволожуються водою.

Хорошим варіантом буде зміст її у флораріумі. У цих умовах вологість постійно підтримуватиметься на потрібному кущику рівні, що важко забезпечити у відкритому контейнері.

Роза Єрихона у флораріумі

Роза Єрихона - тіньовинська рослина, тому непогано почуватиметься на підвіконні північного вікна. При вирощуванні її на південному боці будинку або квартири, вікна злегка затіняються.

Кіпатика родом із посушливого клімату, на відкритій місцевості може рости тільки в пустелях Азії та Африки. Кліматичні умови з чергуванням зими і літа, сухість повітря не дозволяють вирощувати її в помірних широтах.

Зверніть увагу! У квіткових магазинах під виглядом Єрихонської троянди часто продають силагінелу лусуелистну. Саме вона, оживаючи, випускає нові втечі: насінням вона не розмножується, оскільки їх у неї немає.

Посадка і догляд за трояндою Єрихона

Як відбувається посадка і розмноження ^ атики в кімнатних умовах? Для цього виконуються наступні кроки:


 • у неглибокий піддон наливається тепла, відстійна вода;
 • викладається засушений клубочок корінням вниз;
 • коли він розкриється, з серцевини починають відростати зелені втечі за рахунок насіння, що сховалося в глибині клубочка.

Рослину можна висадити цілком у горщик, наповненим грунтом, що складається з піску і камінчиків, а можна відокремити діток в індивідуальні ємності. Періодично кущик можна підгодувати комплексним добривом, набагато більше розбавленим водою, ніж для інших насаджень.

Посадка троянди Єрихона

Оптимальна температура вмісту троянди + 20 ° С. Місце утримання має бути злегка затінене. Кілька разів на день її необхідно обприскувати теплою, відстійною водою. Полив проводиться в міру підсиху субстрату.

В умовах сухого повітря насадження може зазнати атаки павутинного кліща. Для позбавлення від нього кущик миється мильним розчином. При занадто довгому утриманні його у вологому середовищі, він може вразитися грибковим захворюванням. Для позбавлення від нього, ієрихонська троянда обприскується фунгіцидом.

Кущику потрібно надати період спокою: перестати поливати і обприскувати. Особливих вимог до зимівлі троянда не висуває. Зберігати її можна в будь-якому сухому місці.


Сілагінелла Лусуелістна

Оскільки в магазині іноді продають під назвою Ієрихонська троянда силагінеллу лусуелистну.

У продажу вона виставлена так само, як і кіпатика, згорнута клубочком. При приміщенні її у вологе середовище, силагінелла розкривається, листя поступово стає зеленим, з красивим смарагдовим відтінком. Вирощувати її можна в ґрунті, з додаванням піску, мха-сфагнуму і торфу.

У природі вона виростає до 10 см у висоту, в домашніх умовах ще менше. Її діаметр - близько 40 см. У силагінели ніжні листочки, що надають їй пухнастий вигляд. Такий вигляд вона має в період дощів, в спекотний час гілки згортаються в кулю.

Зверніть увагу! Процес воскресіння квітки з сухої грудки в розкішну рослину відбувається протягом доби.

Розмножується силагінела поділом куща, черенками, суперечками. Насіннєве розмноження неможливе, оскільки вона не має насіння. Розростається швидко, розмножується легко. У втечах міститься клітинний сік, що зберігає куст живим навіть після висихання. Він багатий маслами і вітамінами.


Символізм і гідності троянди

Сілагінелла чесуелістний символ довгожителів і воскресіння

 • Це квітка-довгожитель, тому може передаватися у спадок, як символ роду.
 • Його прийнято дарувати на день Воскресіння Господнього, як нагадування про те, що після смерті настане воскресіння душі.
 • У засушеному вигляді клубочок дарують один одному закохані, помістивши всередину кільця. Коли квітка розкриється, кільця дістаються.
 • При приміщенні троянди всередину шафи, вона відлякуватиме моль.
 • Куст витончує легкий аромат лугових трав, тому використовується як природний освіжувач повітря.
 • Дезінфікує повітря від шкідливих мікроорганізмів, поглинає тютюновий дим.
 • Механізм відкриття і закриття гілок може бути цікавий дітям.

Додаткова інформація! У розповіді «Роза Єрихона» І.Бунін розповідає про легенду, в якій говориться про те, що назву квітці дав преподобний Савва, коли перебував у пустелі Юдейській.

Куст не оживає в прямому сенсі цього слова, засушені втечі не стають знову зеленими, як іноді обіцяють квіткові каталоги. При попаданні у вологе середовище вони розкриваються, а зеленеть починають залишилися всередині насіння. Але навіть сам процес відкриття і закриття гілок цікавий для спостереження.

Воскресаюча рослина Єрихонська Роза

Воскресаюча рослина Єрихонська Роза, Селагінела Чешуелістна, Селагінелла Лепідофілла, Роза Ієрихона.

Ця рослина може залишатися живою без води до 50 років.


Вона потребує дуже невеликої кількості води. Без води селагінелла згортається в щільну кулю, але розвертається і росте після поливу. Процес може повторюватися нескінченно.

Пустелі Чіуауа, яка розташована по обидва боки американо-мексиканського кордону.

Selaginella lepidophylla пустельна, багаторічна, тенелюбна рослина, що існує вже близько 290 млн років. Суха зберігається протягом десятиліть, тому вона може передаватися з покоління в покоління. Іноді у відкритій Єрихонській Розі розміщують подарунок, наприклад кільце або кольє, а потім дають їй закритися. Як тільки троянду помістять у воду, вона розкриває свою таємницю.

Помістіть троянду в миску, налийте трохи води і станьте свідками чудового природного дива, пробудження Єрихони. Протягом години вона позеленіє, а її відтінок залежатиме від температури води.

Єрихонська троянда має практичну корисність.

У вологому стані, поглинає тютюновий дим, зволожує і покращує повітря. Суха, знищує комах-шкідників у місці, де вона зберігається (наприклад, моль у шафі).

Росте, як правило, на скелях або на сухій землі в пустелях. У таких умовах більшість інших рослин загинуть, тоді як Роза Єрихона виживає і примудряється рости. Коли ґрунт сухий, рослина не може зберігати воду, як наприклад, кактуси. У цьому випадку стебла формуються в кулю, щоб зберегти певну кількість вологи в центрі.

Всі метаболічні функції зводяться до мінімуму, а Іеріхонська Роза, здається, сухим і мертвим клубнем.

Насправді, ця рослина може залишатися в цьому стані до 50 років. Коли починаються дощі, її клітини зволожуються, рослина розправляє свої стебла і відкривається в повному обсязі. Її метаболізм зростає, і вона відновлює свій зріст.

Налийте 1 см води в чащу і помістіть в неї Селагінеллу;

Температура води визначатиме інтенсивність і відтінок зеленого кольору; Через 60-90 хвилин вона розквітне;

Щодня додавайте воду, так щоб коріння було повністю занурене у воду;

Не тримайте Єрихонську троянду у воді більше семи днів поспіль, інакше вона буде гнити;

Після закінчення цього терміну перебування у воді рослина потребує періоду без води; Для цього, видаліть рослину з води і тримайте сухим, принаймні 2 тижні. У разі, якщо ваша Роза заразиться цвіллю купіть фунгіцид, розчините кілька крапель на півлітра води, і обприскайте розчином Єрихонську Розу.

Суху Селагінеллу можна зберігати в шафі, оскільки вона запобігає розмноженню паразитів.
Можна прикрасити троянд декоративний тераріум, горщик засипаний галькою, мушлями, сухими квітами або іншим декоративним матеріалом.

Ієрихонська Роза не вимагає:

- Відходу
- Добрив
- Ви можете спокійно виїхати відпочивати і не турбується про долю рослини
- Посадки в землю і відповідно підгодовування добривами, пересадок і т. д.
- Ієрихонська Роза це дуже цікава квітка для дітей -
Цікавий елемент для декору інтер'єру

Помістіть троянду в миску, налийте трохи води і станьте свідками чудового природного дива, пробудження Єрихони. Протягом години вона позеленіє, а її відтінок залежатиме від температури води.

Ієрихонська троянда (силагінела) - що це за пустельна квітка

Загадкова і дивовижна квітка під назвою троянда Єрихона вперше була виявлена в Середні століття. Особливістю вважається те, що він до ста років може залишатися живим без води. Коли до нього не надходить волога протягом тривалого часу, він скручується в кулю і ховає всередині плоди. Такі клубочки перетворюються на мандрівників, які шукають місця проживання до тих пір, поки їх не спіткає дощ. При потраплянні вологи рослина оживає. Після розпрямлення з середини квітки висипається насіння, даючи життя новим рослинам.

Ієрихонська троянда - що це за квітка

Єрихонська троянда належить до сімейства Капустних. Ці трав "янисті багаторічники відрізняються невеликими розмірами. У довжину виростають не більше 15 см.

У троянди невелике листя сірого відтінку. Квітки білосніжні. У пустелі квітка виростає рано, стрімко зацвітає і зав'язує плоди.

Як тільки починається посуха, короткі стеблі засихають і загинаються всередину. При сильних вітряних поривах верхня частина квітки відривається і безперешкодно переміщається по піску.

Незвичайна рослина - троянда ієрихонська

Зверніть увагу! Насіннєвий матеріал цієї рослини протягом декількох років є придатним для посадки.

У природних умовах можна зустріти квітку в Середній і Західній Азії. Як правило, квітка росте на сухій землі або на скелях. У подібних умовах зростання багато рослин просто гинуть, а троянда Єрихона не тільки виживає, але й примудряється далі рости і розвиватися.

Про історію походження цієї квітки існує кілька версій. Одні стверджують, що вперше троянда була виявлена Марією, яка слідувала до Єгипту. Саме від неї квітка отримала благословення на безсмертя і в результаті подій її стали називати «рукою Марії». Інші стверджують, що назву квітки дав преподобний Савва, який жив у Юдейській пустелі.

Символізм і повір'я, пов'язані з квіткою

Роза Єрихона - рослина-довгожитель, тому деякими вона використовується як символ роду, який передається від одного представника до іншого у спадок. У багатьох народів квітку дарують як нагадування про те, що після смерті настає воскресіння душі в день Воскресіння Господнього.

До відома! У засушеному вигляді дарувати цей клубочок воліють один одному закохані. Всередину вони поміщають кільця і дістають їх з рослини, що відкривається.

Існує думка, що саме ця рослина відлякує моль при приміщенні його всередину шафи. Крім усього іншого, квітка надає дезінфікуючу дію, очищаючи повітря від шкідливих мікроорганізмів.

Цвітіння троянди ієрихонської

Найбільш популярні сорти троянди для вирощування будинку

Перш ніж придбати рослину і визначитися з найбільш оптимальними методами догляду, кожному кольороводу потрібно знати, чим відрізняються один від одного популярні сорти цієї троянди.

Салагінелла лускулистна

Рослина може переживати тривалі посухи. При потраплянні вологи воно відновлює зелений колір. Для цього йому потрібно близько 24 год. Існує версія, що салагінела лусуелистна змогла проіснувати близько 100 років без води і згодом відродитися після замочування.

Рослину в домашніх умовах можна вирощувати в ґрунті з додаванням торфу, піску і мха сфагнум.

Астерискус карликовий

Однорічна трав'яниста рослина. Після кольору формується насіння, що зберігається протягом 10 місяців. Розкривається вона тільки при впливі вологи. Як правило, відбувається це навесні.

Різновиди єрихонської троянди вважаються фальшивими. Незважаючи на те, що вони також здатні при нульовій вологості виживати і далі розвиватися.

Єрихонська троянда в пустелі

Як посадити рослину в домашніх умовах

Зазвичай ієрихонська троянда продається в спеціалізованих магазинах у засушеному вигляді.

Щоб виростити троянду Єрихона в кімнатних умовах, необхідно виконати наступні кроки:

 1. Підготувати неглибокий піддон і налити в нього теплу, відстійну воду.
 2. Взяти засушений клубочок і корінням вниз помістити його на піддон.
 3. Як тільки квітка розкриється, а з серцевини почнуть з'являтися зелені втечі, потрібно висадити його в горщик, наповнений грунтом.

Зверніть увагу! Ґрунт для посадки слід підготувати заздалегідь. Для цього ґрунт змішується з піском і камінцями. Діток можна розсадити в різні горщики.

Як доглядати за трояндою вдома

Щоб троянда почувалася комфортно, їй потрібно забезпечити оптимальні умови утримання. Зробити це дуже просто, досить дотримуватися простих правил.

Освітлення і температурний режим

Найбільш оптимальною температурою для рослини вважається 20 ° С. При цьому квітку потрібно ставити в злегка затіненому місці. Троянда при впливі прямих сонячних променів отримує опіки і набуває блідого зовнішнього вигляду.

Селагінелла лускулистна в домашніх умовах

Правила поливу і вологість

Оскільки росте рослина в диких умовах у тропіках, їй слід створювати обстановку, близьку до природної. Для цього рекомендується обприскувати його водою 2-3 рази на добу.

Важливо! Для обприскування категорично заборонено використовувати холодну воду.

Рослині потрібен рясний і регулярний полив. Як тільки настає зима, полив припиняється.

Підживлення

Досвідчені квітникарі радять підгодовувати квітку щомісяця. Для цього підійдуть азотисті добрива.

Розмір ємності для кольору

Вирощувати цю дивовижну квітку можна в будь-яких ємностях, а також у контейнерах. Часто початківці задаються питанням, вирощуючи ієрихонську троянду, як доглядати за нею в домашніх умовах. Як показує практика, процес не викликає жодних труднощів, оскільки квітка є абсолютно невибагливою.

Як розмножується троянда Єрихона

Рослина з садовими трояндами не має нічого спільного, тому розмножити її вдома неможливо. Унікальність квітки полягає в тому, що при контакті з водою вона розкривається, і на ній формуються насіннєві коробочки.

Відродження троянди Єрихон

Проблеми вирощування, хвороби і шкідники

Найчастіше єгипетська троянда заражається грибковими захворюваннями. Щоб уникнути таких проблем, слід періодично обробляти рослину фунгіцидами. Щоб квітка не загнила, за станом її суцвітей потрібно стежити особливо ретельно. Утворення цвілі категорично не можна допускати.

Якщо за квіткою, привезеною з Єгипту, добре і правильно доглядати, то вона практично не буде хворіти.

Бувають ситуації, коли на сухій троянді з'являються павутинні кліщі. Впоратися з проблемою можна за допомогою розчину господарського мила. З'являються ці шкідники в результаті перебування його в приміщенні з сухим повітрям.

Важливо! Після життєвого циклу рослині потрібен період спокою, який обов'язково повинен бути ретельно забезпечений. Підготувати квітку восени до періоду спокою можна, припинивши її полив і зменшивши вологість. Внаслідок цього троянда набуде форми кулі, яку можна буде зберігати до весни в темному місці.

Вишукана і дивовижна ієрихонська троянда по праву вважається дивовижною рослиною, яка здатна протягом століття існувати без води і потім при надходженні вологи відродитися всього лише за одну добу. Незважаючи на свою назву, квітка не має абсолютно ніяких зовнішніх подібностей зі звичною трояндою. У природі рослина подорожує безкрайніми пісками, привертаючи увагу рослинників протягом уже багатьох століть. При цьому досі залишається загадкою, яким чином рослина може бути безжиттєвою, а потім при взаємодії з водою так стрімко відроджуватися і розпускатися.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND